Logowanie

Włodi

Włodi, właściwie Paweł Włodkowski (ur. 5 marca 1976 w Warszawie) – polski raper i producent muzyczny, a także przedsiębiorca.

Rapować zaczął na początku lat 90. Debiutował utworem "Nie dla sławy i nie dla pieniędzy" na składance Smak B.E.A.T. Records, co wspólnie z jego słowami "bo chęć posiadania ludziom zasłania, osobowość i prawdziwość doznania" składa się na jego motto. Współzałożyciel wraz z Vieniem grupy muzycznej Mistic Molesta, znanej później jako Molesta Ewenement. W szkole podstawowej uczęszczał do jednej klasy z Pono. Wraz z Vieniem prowadził wytwórnię płytową Baza Lebel, która działała pod zwierzchnictwem koncernu Pomaton EMI. Jest również właścicielem firmy odzieżowej 5G. Wraz z bratem Hohol'em tworzy grupę producencką Tek-N. Od 2006 roku współwłaściciel Respekt Records, która powstała z inicjatywy zespołu Molesta Ewenement na kanwie firmy Baza Lebel. Nakładem wytwórni pojawiały się płyty Molesty, a także Vienia, Pelsona, Projektu Parias i Dj'a B.

W 2009 roku zaczął współtworzyć Projekt Parias wespół z Eldo i Pelsonem. Ich najpopularniejszym utworem jest "Hip-Hop vs Peja", który był odpowiedzą na zaczepki Peji w stronę Molesty i Eldo z albumu "Czarny Wrzesień".

W listopadzie 2012 roku Włodi dołączył do grona artystów Step Records. Premiera jego solowego albumu miała miejsce 19 września 2014 roku. Na "Wszystko z dymem" gościnnie pojawili się Mielzky, W.E.N.A., Danny, Molesta i Małpa. Za produkcje w dużej mierze odpowiada Dj B. Na "Wszystko z dymem" producencko udzielił się Evidence, znany z występów w grupie hip-hopowej Dilated Peoples.

Album Włodiego został świetnie przyjęty przez słuchaczy. "Wszystko z dymem" zebrało również bardzo dobre recenzje od portali muzycznych (CGM: 5/5, T-mobile: 9/10) . W niektórych z nich pojawiało się określenie "klasyk" i "płyta roku".

Poprzednie Następne