Logowanie

Vienio

Vienio wł. Piotr Więcławski – członek legendarnej grupy Molesta. Wraz z zespołem wydał płyty "Skandal", "Ewenement" i "Taka płyta...". Za album "Ewenement" i "Taka płyta...", którą grupa nagrała wspólnie z Wilkiem, zespół otrzymał nominacje do nagrodu przemysłu fonograficznego Fryderyka.

Razem wspólnie z Pelsonem są autorami projektu "Autentyk" z 2002 roku. Gościnnie na płycie wystąpili m.in. Pono, Sokół, Tomasz Lipiński oraz Frenchman - muzyk związany z formacją Jamal. Rok później pojawił się drugi album duetu Vienio/Pelson – Autentyk 2. Jeszcze w roku 2003 album został nominowany do Fryderyka w kategorii "najlepszy album hip-hop". Projekt liczy sobie łącznie trzy części. Ostatnia, "Autentyk 3", pojawiła się w 2005 roku i była ostatnią wspólną kolaboracją Vienia i Pelsona.

W 2010 roku artysta zadebiutował solowym albumem "Etos 2010". Gościnnie na albumie pojawili się Grubson, Sobota, Rahim i Diox.

Nakładem wytwórni Step Records, 26 kwietnia 2013 roku pojawił się album "Profil pokoleń vol. 1". Wydawnictwo ukazało się przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. W repertuarze znalazły się intepretacje utworów takich zespołów jak Apteka, Kapitan Nemo, Dezerter, Republika czy Klaus Mittwoch. Płyta została nagrana przy współpracy z takimi artystami, jak Jędrzej "Kodym" Kodymowski z Apteki, Jamal, Sztywny Pal Azji czy Dariusz "Maleo" Malejonek. "Profil pokoleń vol. 1" w całości wyprodukował Pereł.

Poprzednie Następne