Logowanie

Pih


W roku 2000 wraz z zespołem JedenSiedem (Pih i Tymi) nagrał płytę Wielka Niewiadoma o nieznanym nakładzie, gdyż wydana została przez undergroundową wytwórnię. Za produkcję albumu odpowiedzialny był DJ 600V, a refren w jednym z utworów zaśpiewała Reni Jusis. Po wydaniu płyty raperzy wzięli gościnny udział w wielu nagraniach, m.in. ze Wzgórzem Ya-Pa 3, Żuromem, Liroyem, Onarem i O$ką. W 2001 roku Hirek Wrona zaprosił zespół na 38. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, a niedługo potem zespół się rozpadł.

Rok później Pih wydał minialbum Nie Ma Miejsca Jak Dom i Boisz Się Alarmów – obie płyty nakładem wytwórni R.R.X.. Na drugim krążku gościnnie wystąpili Wzgórze Ya-Pa-3, Fenomen, Camey, DJ 600V, Jajonasz, Bartosz (Endefis) i Chada.

W 2003 roku Chada i Pih wydali album O Nas, Dla Was, a w roku 2004 nagrali razem cover piosenki Obudź się Oddziału Zamkniętego. Z tej okazji zostali zaproszeni do programu Muzyka łączy pokolenia. Wystąpili również na albumie Kodex 2: Proces producentów WhiteHouse.

W październiku 2004 ukazała się solowa płyta Piha Krew, Pot i Łzy, z gościnnym udziałem Mesa, Pezeta, Virusa (Styl V.IP.), Pyskatego, Hst, Gutka i Chady, której produkcją zajęli się m. in. Szyha, Jajonasz, Teka, Camey, Waves i Magiera. W 2006 roku z zespołem Skazani na Sukcezz, tworzonym z Pyskatym, wydał płytę Na Linii Ognia, a w roku 2007 Pih pojawił się gościnnie między innymi na kolejnej solowej płycie Onara i kompilacji Kodex 3: Wyrok. Kolejna płyta Piha Kwiaty Zła, wydana przez wytwórnia Step Records z Opola, miała swą premierę w grudniu 2008 roku. Album w niespełna 2 miesiące od premiery uzyskał status złotej płyty. 6 listopada 2010 roku przez Opolską wytwórnię Step Records została wydana pierwsza część trylogii pt Dowód Rzeczowy Nr 1. Płyta zajęła 13. miejsce na liście OLiS.

Rok późnej (09.11.2012) ukazała się druga część trylogii - Dowód Rzeczowy Nr 2. Płyta błyskawicznie pokryła się złotem, a do tej pory promowana jest teledyskami do numerów "To Coś Więcej Niż Rap", "Chłopaczyna Z Bloków", "Biegnij, Nie Oglądaj Się", "Seks W Wielkim Mieście" oraz "Radio Killa" (gościnnie Słoń i Ero). 

7 marca 2012 roku "Kwiaty Zła" Piha, wydane w 2008 roku zostały przez ZPAV uznane za platynowe, co przypieczętowało sukcesy białostockiego rapera, które odnosi od ładnych paru lat.

28 czerwca ukazała się trzecia część trylogii - "Dowód Rzeczowy nr 3". Projekt zadebiutował na 2. miejscu OLIS-u. Na płycie gościnnie udzielili się Siloe, Sokół, Lukasyno, JWP, WSRH i Miuosh.Poprzednie Następne