Logowanie

Kobra

Kobra swoją przygodę z muzyką rozpoczął w roku 1999. Dograł wówczas zwrotkę na album nie istniejącej już poznańskiej ekipy PST. Potem słuch o nim zaginął. Powrócił w 2003 roku z podziemną płytą "Strzał W Dziesiątkę", która w Wielkopolsce odbiła się dużym echem. Kolejnym albumem, który wyszedł spod ręki Kobry był "Mixtape Vol.1", na którym artysta zaprezentował świeży styl rapowania na dobrze znanych amerykańskich bitach.

W przygotowaniu były dwie kolejne płyty: "Klasycznie", którą Kobra nagrywał z innym raperem - Oldasem oraz nagrany w duecie z Dj'em Simo "Mixtape Vol.2". Jako pierwszy wbrew zapowiedziom ukazał się"Mixtape 2", który stworzył idealny grunt pod tytuł na który czekało już wielu słuchaczy. W roku 2006 światło dzienne ujrzała płyta Kobra/Oldas - "Klasycznie", która do dziś jest uważana za najlepszą produkcję duetu oraz jeden z najlepszych "nielegali" w Polsce.

Dwa lata po "Klasycznie" na półki trafiła EPka Kobry i Oldasa, na której znalazło się 8 kawałków. W międzyczasie Kobra nagrał kilkanaście gościnnych zwrotek u mniej, a także bardziej znanych artystów (Rychu Peja, WSRH, Wisnix, Erijef Massive, Rena…).

Na początku 2009 roku rozpoczął się proces twórczy albumu "Na Żywo Z Miasta Grzechu", który początkowo miał być kolejnym undergroundowym wydawnictwem, jednak styl, teksty i osobowość Kobry spodobały się samemu Peji, który zakładając wytwórnię RPS Enterteyment postanowił zadbać o artystę i album "Na Żywo Z Miasta Grzechu" od strony wydawniczej. 

2 lata później ukazał się wspólny projekt z Bezczelem, "0,7 na dwóch". Album utrzymany był w newschoolowej konwencji i został bardzo dobrze przyjęty przez koneserów rapu, mimo tego nie odniósł sukcesu komercyjnego. Płytę promowały takie teledyski jak "Nim nastanie świt", "Szczyt" oraz "Flowrider".

W listopadzie 2013 roku Kobra wydał kolejne solo, tym razem nakładem Step Records. Album pełen świeżych brzmień rodem z USA to zasługa SoDrumatica, który wyprodukował znaczną większość muzyki. Album zadebiutował na 46 miejscu notowania OLiS. 

Poprzednie Następne